Ребефінг, холотропне дихання, вайвейшн
Ребефінг, холотропне дихання і вайвешн - ефективне лікування
Ребефінг - це "друге народження"
Ребефінг – це дивовижна пригода, подорож углиб власного серця та у глибини зовнішнього світу. У цій подорожі ви переконаєтеся в тому, що можете створити собі такий спосіб життя, який забажаєш. І що ще важливіше, ви пізнаєте свою роль у перетворенні Землі як місця постійного світу, процвітання та співробітництва.
Ребефінг - це проста техніка самовдосконалення, яка має величезне практичне значення. Ребефінг викликає глибоку релаксацію, перефокусування та оновлення людського духу, розуму та тіла. Простий у вивченні, він також приносить велике задоволення.
Тож, чому ми називаємо це ребефінг?
На це є дві причини…
По-перше, техніка викликає якесь природне почуття насолоди та релаксації, охоплюючи весь минулий життєвий досвід. В результаті виникає докладний спогад про своє народження.
По-друге, ця техніка дає людині можливість почати життя заново з ясною метою, наповнити її великим співчуттям і радістю.
Ребефінг - це сучасний досконалий метод самодопомоги, який успішно використовується мільйонами людей у всьому світі. Він застосовує зовсім дивовижну техніку дихання для того, щоб дати людині позитивні та глибоко деталізовані уявлення про її розум, тіло та емоції.Він дає можливість розуму та тілу обережно перебудувати себе таким чином, щоб збільшити відчуття щастя, ефективність діяльності та гарне здоров'я. Це відмова від власного досвіду і того, що поза ним. Це величезна подяка за чудо існування.
Ребефінг (від англ. rebirthing - друге народження, відродження, духовне воскресіння) - психотерапевтична методика, розроблена Л. Орром та С. Рей у 1977 р., орієнтована на самодослідження та духовну трансформацію. Ребефінг спочатку призначався на вирішення наслідків травми пологів. До наслідків травми пологів належить наступне:
- стрес народження (больовий, пов'язаний безпосередньо з процесом народження, і психологічний, пов'язаний із ставленням батьків, матері до очікуваної дитини - бажаний або небажаний тощо);
- роздробленість свідомості (сприйняття навколишнього не як єдиного цілого, а як має дві незалежно існуючі частини, позитивну і негативну), і як наслідок - розподіл вибору суджень на "погано" і "добре";
- хвороби (як результат формування комплексів, що згодом "запускають" якесь захворювання);
- психологічні порушення (наприклад, страхи чи тривоги).
В результаті глибокої релаксації через дихання відбувається вивільнення від пригнічених станів та емоцій, м'язових затискачів та ослаблення руйнівного впливу спогадів (про травматичні події життя – народження, дитинство, юність тощо).
Усвідомлене дихання чи ребефінг, очищає вас від психічного бруду, негативних ментальних накопичень, фізичної напруги, фізичних хвороб та емоційних проблем, породжених людською свідомістю. Це сприяє відкриттю доступу до колосального внутрішнього резерву психічного та фізичного здоров'я.
Ви входите в стан цілісності та гармонії, душевної рівноваги.
Лікувальний ефект досягається входженням пацієнтів у глибокий трансовий стан, що викликається дихальними вправами (часте дихання без пауз між вдихом та видихом). Вдих здійснюється з м'язовим зусиллям, а видих є розслабленим. Після цього починається внутрішня робота із твердженнями, здійснюється пошук проблемної ситуації, її раціональний розгляд, первод із негативного контексту в позитивний. На лікувальних сеансах пацієнт відкриває та проживає глибинні травми, конфлікти та проблеми, що спричинили патологічний стан і звільняється від них.
Ребефінг має багато спільного з холотропним диханням та технікою вайвейшн. Ребефінг та холотропне дихання – два найбільш відомі методи проникнення в область несвідомого, в яких задіяно дихання. Під час розробки ребефінгу Леонард Орр багато чого почерпнув від холотропного методу Станіслава Грофа. У свою чергу, техніка дихання вайвейшн виникла як продовження методу Орра.
Елементи ребефінга
Для того, щоб інтеграція патернів пригніченої енергії відбувалася більш ефективно, необхідно дотримуватися основних елементів ребефінгу. У спрощеному вигляді вони є технікою виконання ребефінгу:
- Циклічне дихання. Ребефінг - практика, в основі якої лежить особливий тип дихання: вдих і видих максимально пов'язані між собою і відбуваються без пауз, при цьому вдих може бути швидким і поверховим, швидким і глибоким, глибоким і повільним, а видих завжди відбувається вільно і природно. Дихати можна як носом, так і ротом, не змінюючи обраний тип дихання протягом усього заняття.
- Повна релаксація. Розслабленим має бути не лише тіло, а й розум. Прийміть зручну позу (найкраще лежачи на спині), намагайтеся не схрещувати ноги і не рухатися під час практики. Внутрішні осередки придушення набагато легше усвідомити та вивести назовні, коли все тіло розслаблене, а думки ні на що не відволікаються.
- Тотальна увага. Даний елемент ребефінгу плавно випливає з другого: перебуваючи під час практики в даний момент, приковуючи свою увагу до того, що відбувається з тілом і розумом, ви прискорюєте процес трансформації негативних патернів енергії. Якщо щось привертає вашу увагу під час заняття (свербить рука, поколює в п'яті, стискаються м'язи, з'являються неприємні відчуття в тілі, біль, спазми і т. д.), значить, ви активізували один із пластів негативного патерну. Тому потрібно максимально сфокусувати на ньому свою увагу і в деталях відчувати те, що відбувається зараз з тілом та розумом.
Інтеграція у радості – це трансформація негативного контексту (емоції, дії) у позитивний контекст. Універсального способу інтеграції немає. Однак ви можете застосувати одну з найпоширеніших схем:
- задоволення негативним контекстом;
- захоплення стосовно існуючих емоцій;
- сприйняття того, що існує зараз, з деякою часткою гумору;
- безумовна любов до минулих негативних дій;
- чарівність патерном, прояв до нього інтересу;
- усвідомлення, що зараз ви отримуєте колосальну користь для свого тіла;
- прийняття те, що відбувається;
- радість, що негативна подія, що мешкає вами, трапилася саме зараз, коли ви лежите на дивані, а не під час важливої телефонної розмови і т.д.
Довіра до практики ребефінгу. Повна довіра до себе та процесів, що відбуваються в тілі, є найважливішою під час практики. Саме воно підказує вам, як правильно дихати, і призводить до усвідомлення - все навколо зовсім, я ніколи не робив нічого поганого, всі мої дії були правильними, навіть якщо мені здавалося інакше.
Заняття можна вважати закінченим, якщо хоча б частина пригніченого матеріалу була виведена на поверхню та трансформована. При цьому людина повинна відчувати себе оновленою і розуміти, що не дарма робила практику.
Одне заняття може тривати від 1-ї до 6-ї години.
Ребефінг в домашніх умовах
Ребефінг - техніка, яку краще робити під керівництвом досвідченого наставника. Він не лише проконтролює процес виконання практики, а й допоможе впоратися з негативними проявами під час виходу пригнічених патернів. Протягом життя ми накопичуємо багато негативу і процес його трансформації може проходити досить неприємно і навіть болісно. Однак це не означає, що ви повинні займатися ребефінгом виключно з майстром. Практикувати ребефінг цілком реально, власне, даний метод якраз і є ефективною технікою самодопомоги. Попрацюйте деякий час із досвідченим ребефером, а потім приступайте до саморебефінгу. В даний час написано багато різних книг і брошур на цю тему, а також розроблено спеціальну музику для ребефінгу, яку можна знайти в мережі.
Протипоказання: не слід самостійно практикувати дихальні тренінги вагітним жінкам, а також особам:
- які страждають на тяжкі психічні розлади і перебувають на обліку у психіатра;
- страждаючим тяжкою формою онкологічних захворювань;
- які перенесли інфаркт міокарда, інсульт;
- які мають ваду серця;
- хворим на гіпертонію з артеріальним тиском вище 180/90 - 100 мм рт. ст.
У всіх цих випадках необхідні індивідуальні заняття під контролем експерта.
У ребефінгу використовуються чотири класи дихання:
- повільне та глибоке;
- швидке та глибоке;
- швидке та поверхневе;
- повільне та поверхневе.
Кожен клас дихання має специфічне функціональне призначення в процесі пов'язаного дихання і дозволяє усвідомлено входити в процес, проводити ефективно роботу всередині процесу і при необхідності припинити сеанс і вийти плавно з нього.
Ребефінг - капітал впевненості та спокою. Кілька прикладів з практики
1. Хвора К. страждала на безсоння. Великі дози снодійних не давали полегшення. Після першого сеансу протягом години спромоглася за довгі роки поспати. Надалі, після кожного сеансу, сон подовжувався на годину. Наприкінці курсу лікування сон нормалізувався.
2. Хвора П. звернулася зі скаргами на біль голови, дратівливість, порушення сну. Неодноразово лікувалася у стаціонарі – ефект короткочасний. Під час чергового сеансу вільного дихання, несподівано для себе згадала, що 20 років тому вона тонула в річці (знову зазнала почуття задухи, страху), була врятована. Але стрес згодом дав про себе знати. Після курсу лікування головний біль зник.
3. У хворого С. розвинулася тривала депресія після автомобільної катастрофи.
Медикаментозне лікування малоефективне. Під час кожного сеансу він згадував про подробиці катастрофи. Причому знову відчував усі ті відчуття. Працездатність завдяки курсу лікування було відновлено.
Ребефінг одна з психотехнік, що інтегрує свідомість, і практично має необмежені можливості. А якщо на сеанс приходять сім'єю, зникають конфлікти, її члени починають ставитись один до одного м'якше, уважніше, дружелюбніше. Чимало не тільки зцілених, а й тих, хто передумали розлучатися, які переглянули методи виховання дітей. У сеансах беруть участь діти від 7-8 років.
Іноді сеанси ребефінгу проводяться у поєднанні з гіпнотерапією, що спричиняє високоефективне лікування неврозів та соматофорних захворювань (панічні розлади, депресія, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, гастрит, панкреатит, психогенна астма, гіпертонічна хвороба. кропив'янка, нейродерміт, псоріаз, алергія, випадання волосся, бородавки та інші.)
Однак слід попередити, що під час моделювання сеансу можливі хворобливі відчуття. Метод ребефінгу пов'язаний із певним ризиком – доти, доки підсвідомість не звільниться від негативних переживань. Тому кожним пацієнтом має керувати досвідчений наставник. Слід сказати, що сучасні техніки пов'язаного дихання зовсім не є сучасним відкриттям за своєю суттю. Навпаки, це найдавніші практики, відомі людству, всім його культурам, а насамперед – релігіям, на основі яких були складені сучасні практики дихання. Особливо буйно ці школи розцвіли у 70-х роках минулого століття:
- ребефінг (засновник-Леонард Орр);
- вайвейшн (засновники-Джим Леонард та Філ Лаут);
- холотропне дихання (засновник-Станіслав Гроф);
- LRT-тренінг люблячих взаємин (засновники-Сандра Рей та Боб Мандел);
- вільне дихання (засновник-Сергій Всехсвятський).