Психологія
Психологія - ефективне лікування
Дитяча та доросла психологія - практична психологічна допомога
Психологічна допомога - професійна підтримка та сприяння, що надаються людині, сім'ї чи соціальній групі у вирішенні їх психологічних проблем, соціальної адаптації, саморозвитку, самореалізації, реабілітації, подоланні складної психологічної ситуації.
Це безпосередня робота з людьми, спрямована на вирішення різноманітних психологічних проблем, пов'язаних з труднощами в міжособистісних відносинах, а також глибинних особистісних проблем.
Складна психологічна ситуація - ситуація, що порушує нормальну життєдіяльність людини, сім'ї чи соціальної групи, яка може бути подолана ними самостійно. Одержувач психологічної допомоги - особа, яка перебуває в складній психологічній ситуації, що переживає несприятливий психологічний стан і звернулася до особи, яка надає психологічну допомогу, або фахівця-психолога.
Психологічна допомога може бути життєвою чи професійною.
Коли баба Шура душевно підтримала засмучену сусідку – це життєва психологічна допомога. Про професійну психологічну допомогу йдеться тоді, коли підтримку та сприяння надав фахівець-психолог: той, хто має вищу професійну освіту або той, хто пройшов професійну перепідготовку в галузі психології. Чи завжди ця допомога була більш вдалою, ніж допомога баби Шури – питання інше.
Помилково плутати психологічну та психотерапевтичну допомогу, будь-яку психологічну допомогу називаючи психотерапією.
Психотерапія - це лікування психічних розладів психологічними засобами (на відміну від медичних, біологічних чи соціальних), а психологічна допомога надається людям зокрема без психічних розладів і зводиться лише до лікування. Якщо людині у важкій життєвій ситуації психолог надав душевну підтримку, допоміг краще розібратися в ситуації і в режимі психологічної консультації дав грамотні підказки щодо вирішення ситуації, це психологічна допомога, що не є психотерапією та психотерапією, та психотерапії не вимагає.
Інша річ, що за фактом за психологічною допомогою нерідко звертаються люди, які насправді потребують психотерапії: люди з психічними розладами, яким необхідне те чи інше лікування, хоча й не обов'язково медичного.
Несподівана і трагічна втрата близьких, особливо маленьких дітей, провокує у жінок досить тяжкі стани та вікову регресію, порушення адекватності та здатності адекватно міркувати; плач, скарги, звинувачення та самозвинувачення – весь комплекс, характерний для стану та позиції Жертви. Поки людина в такому стані, у рамках першої допомоги психотерапія може бути цілком доречною.
Що далі? По-різному, залежно від складності ситуації, від того, що хоче людина і може психолог (психотерапевт).
Психолог може допомогти лише тому, хто цього хоче. Хто йде заради інтересу, або просто заради досвіду спілкування, без бажання змінити своє життя на краще витратити час і гроші.
Сам процес психологічного консультування складається по-різному. В одних як питання-відповідь, в інших, як сповідь клієнта, у третіх як легке спілкування, або як важка розмова. Конкретного стандартизованого способу здійснення психологічної допомоги немає. Все складається інтуїтивно, хоча розмовляє в потрібному руслі, звичайно психолог. Тому налаштовуватись на те, як це буде у Вас, марно. Важливо розуміти, що головною скрипкою у спілкуванні буде насамперед Ваша щирість і готовність змінювати своє життя на краще. Тільки за такої установки можливе ефективне спілкування.
В яких ситуаціях не обійтись без допомоги психологічного консультування?
- Сімейні проблеми: взаємне непорозуміння подружжя, зрада будь-кого з них, жорстокість та насильство.
- Питання виховання дітей: некерованість дитини, важка адаптація до дитячого садка, прояви агресивності у підлітковому періоді.
- Конфліктні ситуації на роботі: стосунки з колегами, упередженість начальника, неповага підлеглих.
- Реабілітація після серйозного психологічного потрясіння, наприклад, втрати близької людини.
Психолог не може усунути проблему, у нього більш важливі завдання:
- розібратися у причинах ситуації;
- навчити пацієнта приймати її;
- змінити ставлення людини до того, що відбувається;
- допомогти розібратися у собі.
Хочеш змінити світ – почни з себе! Ця істина – в основі багатьох психологічних тренінгів. Людина, включаючи систему самозахисту свого "Я", схильна звинувачувати всіх навколо і ставити в центр лише себе. Розібратися у собі набагато складніше, ніж списати проблеми на оточення. Шлях до пізнання себе складний, але саме з тернистої доріжки під наглядом досвідченого психолога варто починати. Колись вона неодмінно виведе на широку дорогу, що веде до Гармонії з собою та оточуючими.
Психолог вже на першій консультації намітить потрібний курс і, впевнено проходячи з пацієнтом усі етапи, грамотно коригуватиме його психологічний стан. Залежно від складності ситуації людині будуть запропоновані індивідуальні або групові заняття, психологічні тренінги.
Дуже важливо, щоб клієнт був у центрі всього процесу, а не стороннім спостерігачем. Грамотна допомога спеціаліста, позитивний настрій та бажання допомогти самому собі – ось важливі складові успіху центру психологічної допомоги.
Психолог допомагає вам усвідомити проблему таким чином, щоб ви самі змогли прийти до єдиного вірного рішення і знайшли свій шлях до щасливого життя!
- Сексуально-емоційні проблеми.
- Проблеми спілкування та взаєморозуміння.
- Накопичені образи.
- Синдром хронічної втоми.
- Спосіб життя як психологічний захист.
Зустріч з психологом:
- «психологічна пісочниця»,
- «гра з піском»,
- «казкотерапия»,
- «мальовані тести»,
- «техніка роботы з асоціативно–метафорічними картами».
Метод юнгіанської пісочної терапії дозволяє вирішувати наступні завдання:
- діагностичні;
- корекційні;
- терапевтичні;
- творчий розвиток.
Пісочна терапія з елементами юнгіанського психоаналізу:
Є потужним ресурсом корекційно-розвиваючої та освітньої роботи з дітьми, дорослими. Психологічна пісочниця - особливе СЕРЕДОВИЩЕ. Тут стають явними мрії; тут можна подивитися зі сторони на непросту життєву ситуацію та розіграти позитивний сценарій її вирішення. Тут створюється НОВА РЕАЛЬНІСТЬ, в якій все підвладне її творцю, людині, що створює картини з піску і мініатюрних фігурок. Пісочна терапія - унікальний спосіб спілкування з собою і навколишнім світом, це спосіб зняття внутрішньої напруги.
Пісочна терапія дозволяє:
- доторкнутися до справжнього "Я";
- відновити свою психічну цілісність;
- отримати досвід самостійного вирішення труднощів внутрішнього та зовнішнього світу.
Пісочна терапія – це унікальний спосіб спілкування зі світом та із самим собою. Це спосіб зняття внутрішньої напруги, втіленої на несвідомо-символічному рівні, що підвищує впевненість у собі та відкриває нові шляхи розвитку. Пісочна терапія проводиться з людьми різного віку.
Дітям допомагає звільнитися від:
- страхів і пережите не розвивається у психічну травму;
- надмірної сором'язливості;
- надмірної збудливості.
Допомагає вирішити психосоматичні проблеми дитини:
- часті «простудні захворювання»;
- «незрозумілі» головний біль і біль у животі;
- енурез.
Полегшує ситуативні психологічні реакції дитини на:
- розлучення батьків;
- поява молодшої дитини;
- переїзд, зміна школи;
- стресова ситуація (аварія, нещасні випадки, фізичне насильство);
- смерть близьких.
Вирішує підліткові проблеми:
- протестну поведінку;
- втрату взаєморозуміння між батьками та дітьми;
- апатію та відсутність інтересів та ін.
Психологічна робота з дітьми, дорослими, дошкільнятами, підлітками
Корекція аутизма, затримки психічного розвитку
Психологічні асоціативно–метафоричні карти.
Наше життя – це «сон» або «казка», яку ми розповідаємо. Розповідаємо ми всі її по-різному і все, що навколо нас відбувається - це відображення «казки», яка існує у нас усередині.
Карти «Ох»: Робота з несвідомим
Якщо не бачимо рішень у ситуаціях, можемо побачити причину. І ми можемо змінювати наше життя на «+». Шукаємо, в чому проблема, потім робимо вибір (як жити, що робити).
«Незавершені відносини (розлучення, смерть).
«Страхи». «Взаємовідносини з батьками" (підлітки).
«Взаємовідносини на роботі". "Відносини в бізнесі".
Картки "Персона": "Робота з Втратою"
Карти "Сага": "Казка про своє життя". "Знаходження ресурсів". «Групова робота»
Карти «Коп»: «Робота з травмою (стресом, тілом). «Моя хвороба»
+38(095)225-48-19
+38(067)736-98-56