Губить людей не пиво! Чи все ж таки губить?
Як ми любимо у спекотний літній день взяти пляшечку холодненького пива і розслабитися. Але чи знаємо ми про ту шкоду, яку ми завдаємо організму, вживаючи навіть невелику кількість пива. Ні? Не впевнені? Не має значення? Так ось сьогодні ми й погоримо про те, що робить пиво з нашим здоров'ям і чи так воно вже корисне, як кажуть деякі вчені?
А ви знаєте, що розділяти алкогольні напої на шкідливі та нешкідливі немає сенсу? Адже серед алкоголю абсолютно нешкідливого напою немає!
Лікування алкогольної залежності від пива. Яка шкода для організма?
- Страждає серце. Насамперед пиво згубно впливає на роботу серця. При регулярному вживанні цього напою серце збільшується в розмірах, стає в'ялим і гірше справляється зі своїми функціями – уповільнюється перекачування крові. Чи чули про синдром «бичачого серця»? Саме про це і йдеться. Збільшене серце в обсязі призводить до підвищення тиску, і як наслідок — підвищується ризик серцевої недостатності.
- Страждають нирки. Тут шкода вживання пива полягає в тому, що у людини порушується кислотно-лужний баланс в організмі. І, щоб це запобігти, нирки працюють у 2, а то й у 3 рази швидше, ніж звичайно. Самі напевно знаєте, як уже після півпляшки випитого пива хочеться до туалету? Підвищене сечовиділення та спричинене шкідливим впливом напою на нирки. А знаєте, що у людей, які регулярно вживають пиво, не беруть донорську нирку? Чому? У людини, яка любить цей напій, великий ризик збільшення ниркових судин, що може призвести до крововиливу в нирки.
- Страждає шлунок. Пиво завдає не менше шкоди нашому шлунку, ніж такий шкідливий фастфуд. Пиво – продукт бродіння. За рахунок роз'їдання пивом слизової оболонки більшою мірою починає вироблятися шлунковий сік, що може призвести до ускладнень. А залози, які, у свою чергу, виробляють цей шлунковий сік, згодом можуть атрофуватися, що призведе до неповноцінного травлення, а в 90% випадків і до гастриту.
- Страждає печінка. Нерідко проблеми з печінкою виникають у людей, які вживають міцні спиртні напої. Багато хто думає, що пиво — слабоалкогольний напій та особливої шкоди для печінки його вживання не принесе. І вони помиляються. Пиво можна порівняти із вживанням горілки та коньяку. І наслідком може бути цироз печінки чи гастрит. Крім того, печінка, яка постійно очищає організм людини від пива, погано справляється з потраплянням в організм інших шкідливих речовин.
- Страждають чоловіки. Особливо велика шкода пива для чоловічої статі. Чи знали ви, що пиво містить жіночий статевий гормон – фітоестроген? Вже страшно? А далі ще страшніше! Регулярне вживання пива скорочує вироблення чоловічого статевого гормону, тестостерону, а наслідком є порушення гормонального балансу в організмі. Як це проявляється? У чоловіка, який регулярно вживає пиво, змінюється тембр голосу, зменшується кількість волосся на обличчі і тілі, з'являється «пивний живіт». Крім того, і успіхи в сексуальних відносинах також змінюються не на краще.
- Алкоголізм. Пиво - наркотик, що викликає агресію. Згідно з сучасними дослідженнями, пиво — найнебезпечніший легальний наркотик, який прокладає шлях іншим, сильнішим нелегальним наркотичним засобам. Саме споживання пива є першопричиною скалічених доль мільйонів наших співвітчизників. Наркологи давно дійшли висновку, що алкоголь є найагресивнішим із наркотиків, а пивний алкоголізм характеризується особливою жорстокістю. Цим і пояснюється завершення пивних вакханалій бійками, вбивствами, зґвалтуваннями та пограбуваннями. Думаєте, пиво не приводить до залежності? Помиляєтеся. Чому ви так часто п'єте пиво? Можливо, це пов'язано з доступністю напою, можливо, найпотужнішою рекламою виробників. Але у будь-якому разі в медицині це називають спеціальним терміном – пивний алкоголізм. Звичайно, від міцних спиртних напоїв він відрізняється. А чи знаєте чим? Тим, що звикає до нього людина вчетверо швидше. В результаті, на очах батьків тверезі діти перетворюються на молодь, що п'є, а молодь, що п'є, на батьків-п'яниць. Невже не зрозуміло, що пивна субкультура — це початок культури наркотизму, що веде до деградації поколінь, а зрештою до загибелі всього народу
Кілька рекомендацій щодо відмови від пива
Рекомендується значно скоротити вживання, а краще взагалі виключити, пиво зі свого «раціону». Адже футбол можна і без пива дивитися, матч від цього не зміниться… А заняття спортом допоможуть у боротьбі з пивною залежністю. Поставте собі за мету - прибрати «пивний живіт», накачати м'язи, зміцнити здоров'я. Ще одна мотивація: порахуйте, скільки грошей на пиво ви витрачаєте на місяць, наприклад. Повірте, ця сума вас вразить, особливо якщо врахувати, що найчастіше ми п'ємо пиво не просто, а з якоюсь закускою… Задумайтесь…
Якщо ви хочете спробувати відучити близьку людину від вживання пива, рекомендується в першу чергу її чимось зайняти: спорт, полювання, туризм, прогулянки, робота, театр, кіно, музеї та ін.
Лікування від алкогольної залежності у Дніпрі: кілька перших кроків
Залежність від алкоголю - це проблема, яка не дозволяє жити повним життям і впливає на всі сфери. Проте, вихід завжди є і позбавитись алкогольної залежності дійсно можливо.
Алкогольна залежність - це стан, при якому людина втрачає контроль над кількістю випитих спиртних напоїв. Бажання випити не зникає навіть в ті моменти, коли це вже впливає на здоров’я, шкодить роботі, відносинам з близькими. Проте, якщо людина сама або з допомогою близьких зможе усвідомити свою проблему, то вилікувати алкогольну залежність допоможуть у Психотерапевтичному центрі лікаря Рамзанова.
Нагадаємо кілька етапів лікування алкогольної залежності у Дніпрі
- Визнати, що проблема існує. Саме з цього моменту починається лікування - з розуміння того, що вам потрібна допомога.
- Консультація. Далі важливо, щоб загальний стан здоров’я оцінив лікар і запропонував варіанти лікування.
- Детоксикація. Процес виведення алкоголю з організму. Зазвичай він проходить під медичним наглядом та допомагає зняти фізичну залежність від алкоголю.
- Психотерапія. Протягом усього процесу лікування пацієнту надається допомога фахівця-психолога, психотерапевта, який допоможе зрозуміти та навчитися виходити зі стресових ситуацій та позбавлятись спокуси без вживання алкоголю.
- Підтримка близьких. Без допомоги близьких людей дуже складно одужати та позбавитись залежності від алкоголю. Саме рідні люди зможуть в моменти слабкості підтримати та не дадуть зірватися.
- Щоб додати коментар, увійдіть