Казка - вигадка, а в ній натяк…

read

Навіщо читати дитині одну й ту ж казку?

читання казок

 

«Мамо, почитай мені «Колобка»… У сотий раз… За сьогодні… Ну хто ж не чув ці прохання ці прохання почитати улюблену діткину книгу знову і знову?

Я свого часу, коли ще читав дочки, завжди намагався її відмовити від цієї витівки і наполегливо пропонувала почитати нову книгу, адже у нас їх дуже багато і всі цікаві. Я вважав, що набагато корисніше дізнаватися нову інформацію, читати якнайбільше, щоб дитина зростала і розвивалася, як кажуть, не щодня, а щогодини. Яке ж було моє здивування, коли одного разу в садку, на стенді з інформацією для батьків, я прочитав статтю про те, що дітям корисно читати їхні улюблені казки кілька разів.Виявляється, я все робив неправильно, але ще не пізно було виправитись, що я й зробив. Тому, якщо ви хочете, щоб читання казок вашому малюку приносило максимальні результати, сприяло його інтелектуальному та емоційному розвитку більш ефективно, читайте далі і дізнаєтеся, що…Якщо ваше маля просить прочитати одну і ту ж книгу знову і знову - це дуже добре. Це говорить про те, що саме ця книга знайшла відгук десь у душі малюка і повністю відповідає його нинішньому емоційному стану, так би мовити, увійшла до резонансу з малюком. Це також свідчить про те, що книга повністю зрозуміла і прийнята малюком, що не залишилося нез'ясованих або недозрозумілих моментів, які лякають або відштовхують елементів. стільки ж. То чому ж ми не хочемо визнавати за своїм малюком права на те саме?

Той факт, що малюк знає наперед, чим історія закінчиться, формує у його свідомості впевненість у майбутньому та в його позитивному результаті, тобто він буде впевнений, що незважаючи на жодні труднощі, все буде добре. Хто посперечається з тим, що оптимістом бути веселішим і продуктивнішим, ніж песимістом? Таким чином, програючи один і той же сценарій по кілька разів, малюк міцно засвоює думку, що безвихідних ситуацій не буває і що навіть якщо тебе з'їли в тебе все одно залишається два виходи.

Коли ви читаєте малюкові казку - він перебуває у світі своїх фантазій, співпереживає герою, програє емоційно всі його пригоди, тобто відчуває масу емоцій, щоразу ці емоції стають досконалішими. Не забувайте, що нервова система малюка ще не до кінця сформувалася і йому потрібно набагато більше часу, щоб оформити і прийняти свої почуття, емоції. Так, по цеглині ​​складаючи свої почуття до героїв улюбленої казки, малюк отримає у свою «життєву скарбничку» кілька сформованих емоцій. Використовуйте повторне читання для розвитку мовлення малюка. По-перше, постійне повторення одних і тих же слів відмінно поповнює словниковий запас малюка, а по-друге, читаючи книгу щоразу по-різному, ви сприяєте розвитку якіснішої мови дитини як такої.

Що означає «по-різному»? Після того як ви прочитали книгу з виразом пару разів і переконалися, що сенс повністю зрозумілий дитиною, читайте цю ж казку трохи швидше, потім ще швидше і т. д., доходячи до темпу скоромовки-так ви навчите малюка сприймати інформацію на слух і в різних варіаціях. Ще один спосіб роботи з книгою - це періодично зупинятися та питати малюка про те, що буде далі. Це не тільки чудовий спосіб відпрацювання практичних навичок розмовної мови, а й тренування пам'яті.

Використовуйте повторне читання для розвитку уяви та творчого мислення малюка. Дочитавши до певного моменту, попросіть дитину вигадати продовження. Складайте разом із ним свою казку. Причому цей спосіб можна з успіхом застосовувати кілька разів: спочатку нехай крихта: придумає інший кінець, потім зупиніть читання трохи раніше і придумайте трохи більше і т.д.

Можливо, малюкові сподобається ця гра і він складатиме свою казку вже після слів «Жили-были…». Ну і звичайно, вже знайомий вам спосіб роботи з книгою – це обговорення картинок. Нехай малюк розповість, що чи хтось намальований, що він робить, до якого епізоду казки ставитися ця ілюстрація. Картинки можна використовувати для створення своєї казки. Але навіть цього цілком достатньо для того, щоб нудне читання «Колобка» всоте за сьогодні перетворилося на захоплююче та корисне заняття.

Бажаю вам приємного читання та творчих успіхів вашому малюку!

Якщо ж дитина дратівлива, плаксива, уразлива, некерована, страждає страхами, заїканням, енурезом, необхідна консультація психотерапевта. В даному випадку проводять сеанси променевого гіпнозу, голкотерапію, електросон, сімейна коорекція і т.д.

Рамзанов Андрій Леонідович
психотерапевт, психолог, психіатр висшої категорїї
Україна, м. Дніпро

Відгуки наших пацієнтів

Дружина пацієнта

Ми із чоловіком у шлюбі 20 років. Перші роки спільного життя були чудові: завжди разом, завжди поряд. У нас було багато друзів і тому гучні компанії, веселі застілля завжди супроводжували нас. Поступово я помітила, що чоловік важко відходить від спиртного і похмілля переходило в чергову п'янку. Через кілька років у сім'ї сталася трагедія - у чоловіка помер рідний брат, який був старшим на 10 років і практично виховав та виростив мого чоловіка. Йому було дуже важко і природно він топив своє горе у пляшці з горілкою. Це було шість років кошмару. Я ховала гроші, роботи як такої в нього не було, син, якому було 7 років, соромився та боявся свого батька. Я намагалася з ним розмовляти і по-доброму, і по-поганому.

Чоловік клявся, що це останній запій, але через якийсь час усе повторювалося. Після…

Андрій Томасович Пушкарьов

07. 08. 2018 р. Я був курцем із багаторічним стажем років п'ятнадцять - двадцять. Багато разів намагався кинути й у різний спосіб. Але потяг був завжди, особливо коли чув тютюновий дим. Куріння до того ж було пов'язане з моїм творчим процесом – я досить відома людина у галузі мистецтва. Не курив, бувало по році, а то й два. Але згодом знову був зрив.

2002 року вперше познайомився з унікальним лікарем Рамзановим Андрієм Леонідовичем. Його метод мене вразив, він може трохи жорсткіший, але так як я не міг не курити один день, мені саме такий метод і потрібний був! Тепер я не курю 11 років.

Коли в компаніях при мені курять, я виходжу. Мене легко – викурити! Заборонив усім курити біля себе у моїх приміщеннях. Від тютюнового диму, крім неприємних асоціацій, немає жодних емоцій. Навіть якщо…

МАРИНА

Дякую, Вам величезне Андрію Леонідовичу! Прийшла із проблемою зайвої ваги, до цього зверталася до дієтологів, намагалася сама контролювати харчування. Але виходило триматися максимум дня 2-3. після сеансів Андрія Леонідовича почала спостерігати в собі зміни на краще, я почала контролювати себе в харчуванні, мене перестало тягнути на солодке ЗОВСІМ!!! Я НЕ ПЕРЕЇДАЮ, що дуже важливо! За тиждень схудла на 2 кілограми. Дуже щаслива, що потрапила саме до Вас Андрій Леонідович. Дякую Вам величезне, Ви чудовий фахівець та людина.

ОБОВ'ЯЗКО ЗВЕРТАТИМУСЯ ТІЛЬКИ ДО ВАС! Марина

Ігор

04.03. 2021

Мене звати Ігор. Мені 37 років. Проходжу лікування у доктора Рамзанова Андрія Леонідовича від ігроманії. Сьогодні пройшов останній 10-й сеанс гіпнотерапії, почуваюся добре, можна сказати на всі 100%. Здебільшого грав у букмекерську контору, були й автомати упродовж 15 років. Ця зараза не давала мені спокою. З кожним разом затягувало все більше і глибше в цей вир подій, якесь замкнуте коло, вийти самостійно не зміг, не розумів, що зі мною відбувається, поради на боці ніяк не вирішували моєї проблеми. Життя перетворилося на суцільне пекло, друзі, можна сказати, відвернулися, навколо мене була суцільна лайка, сварки, скандали, розлад у сім'ї, нерозуміння ситуації, можна сказати, руки опустилися.
Чесно кажучи, і жити не хотілося, постійні борги, кредити, це все затягнуло так, що…

Вовк Я.В.

Андрія Леонідовича як лікаря знаємо досить давно. Можна сказати, що в нашій родині його жартома називаємо нашим сімейним лікарем. Я не наводитиму всіх випадків, коли доводилося до нього звертатися, тому що їх було як мінімум чотири, і у всіх випадках він нам допоміг. Моя дочка, якій зараз 14 років, рік тому, після того, як поперхнулася їжею, перестала їсти зовсім, через страх подавитися. Андрій Леонідович допоміг нам, за що йому величезне Спасибі.
 

Пацієнтка

Як відомо, світ сповнений стресів, тривог, хвилювань. Всі ці переживання залишають на нас слід. Здавалося, ми давно забули наші проблеми, минулі неприємності. Однак, це не так. Усі стреси переходять у «несвідому» сферу нашої психіки та продовжують там існувати; призводячи нас до хвороби, дискомфорту, зниження життєвого тонусу, керуючи нашою поведінкою, вчинками. Взагалі, якщо ми візьмемо будь-кого з нас, то кожен має ймовірність розвитку депресії.
Можливо, що стрес може виявитися для нас занадто високим. Можливо, що захисних сил не вистачає, щоб з ним упоратися. Коли я зіткнулася з такою проблемою, мені порадили звернутися до Центру психотерапії Рамзанова Андрія Леонідовича, де я отримала професійну діагностику, індивідуальний підбір лікування, підбір комбінації науково обґрунтованих методів.…

Дар'я, 19 років

11.07.2014

Дуже вдячна Андрію Леонідовичу за те, що він допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Тривалий час я страждала на вагінізм, який супроводжувався нападами паніки і пригніченим станом. Це заважало мені нормально вести статеве життя і почуватися повноцінною людиною. Дуже радує та дивує індивідуальний підхід доктора Андрія Леонідовича. Він допоміг мені з'ясувати причини психологічного розладу, даючи рекомендації, вселив у мене впевненість у тому, що це можна вирішити.
До походу до доктора Рамзанова мені здавалося, що я маю впоратися з цією проблемою самостійно. Однак «самолікування» лише посилювало проблему, не лише фізично, а й морально: у мене зник інтерес і бажання вступати у статеві стосунки. Вже після другого сеансу гіпнозу я відчула свободу від страхів та переживань.…

Гришина Н.Г

02.12.2021 Я, Гришина Н.Г, м. Дніпро. Зверталася до Андрія Леонідовича у 2020 р. з діагнозом герпес. Півроку ходила різними лікарями, хвороба не проходила. Мені порадив лікар дерматолог звернутися до Андрія Леонідовича. Пройшло у нього 10 сеансів. Хвороба пішла. Дякую Вам Андрій Леонідович. Дай Боже Вам здоров'я на довгі роки. Сьогодні прийшла до Андрія Леонідовича із надмірною вагою.

СПАСИБІ ВЕЛИКЕ ВАМ.