Страх и тривога

strah
страх і тривога

Психотерапія - найкращий спосіб позбутися життєвих негараздів і знайти фізичне та психічне здоров'я.

У наш стресовий вік з людьми відбувається безліч несподіваних моментів, коли потрібна професійна допомога психотерапевта і, в крайніх випадках, психіатра. Психотерапія – це особливий простір, який відкриває низку можливостей. Завдяки погляду психотерапевта подивитися на себе і все те, що відбувається з тих сторін, про які Ви ніколи навіть не підозрювали, тому що просто не могли їх бачити. Можна сказати, що психотерапія – це майже подорож до задзеркалля. Це погляд на себе зсередини, з тієї точки, де стає зрозуміло, що наше життя, яке воно не є – це творіння наших же рук. І коли це розумієш, часто з'являється можливість зробити набагато більше, ніж міг досі. Краще отримувати психологічне консультування у фахівців, аніж ділитися своїми проблемами з друзями, близькими чи першими зустрічними і в жодному разі не жити з проблемою в собі.

Страх - це емоція, що виникає у випадках реальної чи уявної загрози існуванню організму, його цінностям, ідеалам та принципам. Якщо страхи перетворюються для людини на проблему та заважають її повсякденному життю, вони вже розглядаються як фобії. Крім психологічної складової фобії, розлад може виявлятися різноманітними вегетативними симптомами: прискорене серцебиття; пітливість, почервоніння; тремтіння або тремор; сухість в роті; утруднення дихання та почуття задухи; дискомфорт або біль у грудній клітці; нудота чи неприємне відчуття у сфері живота.

Як впоратися з тривогою та страхами. Для лікування страху зазвичай використовують транквілізатори, однак, частий і безсистемний прийом цих медикаментів призводить до формування залежності від даних ліків, тому лікування такими препаратами має бути жорстко обмежене в часі (близько двох тижнів). Можна сказати, що подібне лікування страху, швидше за все, виявиться в результаті неефективним.

Рекомендованим лікуванням є поєднання медикаментозного методу (прийому індивідуально підібраного антидепресанту) з психотерапією. Психотерапія допоможе розібратися в суті страху, причинах його виникнення і позбавить нас страху раз і назавжди. Дуже часто нас переслідує страх перед подіями, які можуть статися у ньому. Мозок людини має чудову якість, що дозволяє їй моделювати майбутні події, проте іноді цей дар еволюції може приносити людині величезні страждання. Невиправданий страх перед майбутнім відчувають майже всі, намагаючись зазирнути вперед і задаючи собі питання, подібні до таких:

- А раптом мене звільнять із роботи?
- А що, коли мій банк лусне?
- Що, якщо у мого літака відмовить двигуни?

Лякати себе похмурим майбутнім – одне з найдурніших занять на світі, але багато хто з нас продовжує робити це із завидною постійністю. У нас є чудова нагода – жити «Тут!» і «Зараз!», насолоджуючись нашим сьогоденням та сподіваючись на краще майбутнє. Більшість фахівців вважають, що мінімальною одиницею часу, всередині якого ми можемо чітко планувати наші справи та бути впевненими у їхньому благополучному завершенні, є поточний день. Цього принципу дотримувався академік Святослав Федоров, який казав, що саме день для нього – «квант життя», в межах якого він жене геть страхи та тривоги. Отже, щоб позбутися безплідного страху за майбутнє, живіть у відрізку сьогодення. Якщо сьогоднішній день добре прожитий, то вчорашній день здається нам щасливим сном, а завтрашній день – баченням надії.

Сміливість роблять із добре дресированою боягузтва. Щоб почуватися сміливим, дійте так, ніби ви дійсно сміливі, напружте для цієї мети всю свою волю, і напад страху, ймовірно, зміниться припливом мужності. Цей принцип хороший не лише при спілкуванні з агресивно налаштованими людьми, а й із тваринами. Чи всі знають, що собаки нападають переважно на тих людей, які їх бояться? Виходить замкнене коло: чим більший страх ви відчуваєте побачивши собаку, тим більше ви «провокуєте» її на агресію. Постарайтеся викликати в себе інші емоції: цікавість, здивування, дослідницький інтерес, агресія (як цей маленький песик сміє гавкати на вас - такого великого і сильного), це може бути будь-яка емоція, крім страху. Тоді й програма поведінки собаки, відповідно, буде іншою.

Не бійтеся демонструвати свою хоробрість і страх піде! Реально оцініть загрозу! Наша підсвідомість, сформована і вихована ще в кам'яному столітті в суворих умовах боротьби за існування, не любить ризикувати. Якщо існує хоч маленька загроза благополуччю організму, відбувається автоматичне включення реакції страху, включаючи весь комплекс психологічних і фізіологічних змін у організмі. Найчастіше відповідь виявляється свідомо сильнішою, ніж потенційна небезпека. У жорстокій боротьбі існування з хижаками чи конкурентами в дикії природі у організма відсутнє право на помилку, проте, у суспільстві загроза біологічної загибелі дуже рідка, і найчастіше йдеться лише про зміну соціального статусу. Тим не менш, наша свідомість ідентифікує тривожну інформацію як небезпечну і запускає зовсім не відповідну їй за силою і тому марну реакцію тривоги або страху, яка приносить більшу шкоду, ніж причина, що її викликала. Щоб менше боятися якогось явища, варто хоча б приблизно оцінити ймовірність настання несприятливої ​​події, і тоді виявиться, що шанси постраждати від нього зовсім незначні.

Наприклад, багато людей бояться літати на літаках, і їм здається, що ризик при користуванні авіатранспортом занадто великий, щоб їх знехтувати. З цих міркувань вони вибирають незручний варіант поїзда. Однак за даними статистики, при повітряних сполученнях гине всього лише 1 людина на 1000000 перевезених повітряним флотом (в різні роки цей показник коливається; так в СРСР він варіював від 0. 16 чол. 1987 до 3. 6 чол. в 1985 році), так що ризик авіакатастрофи мізерно малий - принаймні, він значно нижчий від ризику загибелі від інфаркту або під колесами автомобіля в сучасному місті. Чи не перебільшуйте свої неприємності. Іноді обставини, як то кажуть, «беруть людину в обіг». На нього навалюються неприємності, і під загрозою виявляється кар'єра, матеріальне становище чи стосунки зі значимими йому людьми.

Похмура безнадійність стискає серце, і людина поринає у глибоку депресію. Але насправді кінець світу виглядає зовсім інакше! Наше занепокоєння і страх здадуться дрібницею порівняно з справді драматичними ситуаціями, що трапляються в житті: війнами, вбивствами, пограбуваннями, пожежами, епідеміями. Не варто перебільшувати свої неприємності, навпаки, порівняйте їх із справжніми трагедіями, яких вистачає навколо, і ви зрозумієте, що вам ще щастить! Завантажуйте себе роботою.

Люди, чия професія пов'язана з ризиком, стверджують: у будь-якій, навіть найнебезпечнішій обстановці, заповнення свідомості якоюсь справою неминуче витісняє з неї страх. Це багаторазово перевірене явище дало можливість фахівцям запропонувати цей метод для лікування тривоги та занепокоєння. Отже, якщо вас здолали похмурі думки, страх і тривога, не дозволяйте їм мучити ваш мозок і щоразу «перемелювати» проблеми. Засучіть рукави і займіться справою. Ваша кров почне активніше циркулювати, ваш мозок швидше працюватиме – і дуже скоро підвищиться ваш життєвий тонус, що допоможе вам забути про занепокоєння. Будьте зайняті. Завжди залишайтеся зайнятим. Це найдешевші ліки від страху – і одне з найкращих.

Рамзанов Андрій Леонідович
психотерапевт, психолог, психіатр висшої категорії
Україна, м. Дніпро

Відгуки наших пацієнтів

Дружина пацієнта

Ми із чоловіком у шлюбі 20 років. Перші роки спільного життя були чудові: завжди разом, завжди поряд. У нас було багато друзів і тому гучні компанії, веселі застілля завжди супроводжували нас. Поступово я помітила, що чоловік важко відходить від спиртного і похмілля переходило в чергову п'янку. Через кілька років у сім'ї сталася трагедія - у чоловіка помер рідний брат, який був старшим на 10 років і практично виховав та виростив мого чоловіка. Йому було дуже важко і природно він топив своє горе у пляшці з горілкою. Це було шість років кошмару. Я ховала гроші, роботи як такої в нього не було, син, якому було 7 років, соромився та боявся свого батька. Я намагалася з ним розмовляти і по-доброму, і по-поганому.

Чоловік клявся, що це останній запій, але через якийсь час усе повторювалося. Після…

Андрій Томасович Пушкарьов

07. 08. 2018 р. Я був курцем із багаторічним стажем років п'ятнадцять - двадцять. Багато разів намагався кинути й у різний спосіб. Але потяг був завжди, особливо коли чув тютюновий дим. Куріння до того ж було пов'язане з моїм творчим процесом – я досить відома людина у галузі мистецтва. Не курив, бувало по році, а то й два. Але згодом знову був зрив.

2002 року вперше познайомився з унікальним лікарем Рамзановим Андрієм Леонідовичем. Його метод мене вразив, він може трохи жорсткіший, але так як я не міг не курити один день, мені саме такий метод і потрібний був! Тепер я не курю 11 років.

Коли в компаніях при мені курять, я виходжу. Мене легко – викурити! Заборонив усім курити біля себе у моїх приміщеннях. Від тютюнового диму, крім неприємних асоціацій, немає жодних емоцій. Навіть якщо…

МАРИНА

Дякую, Вам величезне Андрію Леонідовичу! Прийшла із проблемою зайвої ваги, до цього зверталася до дієтологів, намагалася сама контролювати харчування. Але виходило триматися максимум дня 2-3. після сеансів Андрія Леонідовича почала спостерігати в собі зміни на краще, я почала контролювати себе в харчуванні, мене перестало тягнути на солодке ЗОВСІМ!!! Я НЕ ПЕРЕЇДАЮ, що дуже важливо! За тиждень схудла на 2 кілограми. Дуже щаслива, що потрапила саме до Вас Андрій Леонідович. Дякую Вам величезне, Ви чудовий фахівець та людина.

ОБОВ'ЯЗКО ЗВЕРТАТИМУСЯ ТІЛЬКИ ДО ВАС! Марина

Ігор

04.03. 2021

Мене звати Ігор. Мені 37 років. Проходжу лікування у доктора Рамзанова Андрія Леонідовича від ігроманії. Сьогодні пройшов останній 10-й сеанс гіпнотерапії, почуваюся добре, можна сказати на всі 100%. Здебільшого грав у букмекерську контору, були й автомати упродовж 15 років. Ця зараза не давала мені спокою. З кожним разом затягувало все більше і глибше в цей вир подій, якесь замкнуте коло, вийти самостійно не зміг, не розумів, що зі мною відбувається, поради на боці ніяк не вирішували моєї проблеми. Життя перетворилося на суцільне пекло, друзі, можна сказати, відвернулися, навколо мене була суцільна лайка, сварки, скандали, розлад у сім'ї, нерозуміння ситуації, можна сказати, руки опустилися.
Чесно кажучи, і жити не хотілося, постійні борги, кредити, це все затягнуло так, що…

Вовк Я.В.

Андрія Леонідовича як лікаря знаємо досить давно. Можна сказати, що в нашій родині його жартома називаємо нашим сімейним лікарем. Я не наводитиму всіх випадків, коли доводилося до нього звертатися, тому що їх було як мінімум чотири, і у всіх випадках він нам допоміг. Моя дочка, якій зараз 14 років, рік тому, після того, як поперхнулася їжею, перестала їсти зовсім, через страх подавитися. Андрій Леонідович допоміг нам, за що йому величезне Спасибі.
 

Пацієнтка

Як відомо, світ сповнений стресів, тривог, хвилювань. Всі ці переживання залишають на нас слід. Здавалося, ми давно забули наші проблеми, минулі неприємності. Однак, це не так. Усі стреси переходять у «несвідому» сферу нашої психіки та продовжують там існувати; призводячи нас до хвороби, дискомфорту, зниження життєвого тонусу, керуючи нашою поведінкою, вчинками. Взагалі, якщо ми візьмемо будь-кого з нас, то кожен має ймовірність розвитку депресії.
Можливо, що стрес може виявитися для нас занадто високим. Можливо, що захисних сил не вистачає, щоб з ним упоратися. Коли я зіткнулася з такою проблемою, мені порадили звернутися до Центру психотерапії Рамзанова Андрія Леонідовича, де я отримала професійну діагностику, індивідуальний підбір лікування, підбір комбінації науково обґрунтованих методів.…

Дар'я, 19 років

11.07.2014

Дуже вдячна Андрію Леонідовичу за те, що він допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Тривалий час я страждала на вагінізм, який супроводжувався нападами паніки і пригніченим станом. Це заважало мені нормально вести статеве життя і почуватися повноцінною людиною. Дуже радує та дивує індивідуальний підхід доктора Андрія Леонідовича. Він допоміг мені з'ясувати причини психологічного розладу, даючи рекомендації, вселив у мене впевненість у тому, що це можна вирішити.
До походу до доктора Рамзанова мені здавалося, що я маю впоратися з цією проблемою самостійно. Однак «самолікування» лише посилювало проблему, не лише фізично, а й морально: у мене зник інтерес і бажання вступати у статеві стосунки. Вже після другого сеансу гіпнозу я відчула свободу від страхів та переживань.…

Гришина Н.Г

02.12.2021 Я, Гришина Н.Г, м. Дніпро. Зверталася до Андрія Леонідовича у 2020 р. з діагнозом герпес. Півроку ходила різними лікарями, хвороба не проходила. Мені порадив лікар дерматолог звернутися до Андрія Леонідовича. Пройшло у нього 10 сеансів. Хвороба пішла. Дякую Вам Андрій Леонідович. Дай Боже Вам здоров'я на довгі роки. Сьогодні прийшла до Андрія Леонідовича із надмірною вагою.

СПАСИБІ ВЕЛИКЕ ВАМ.