Як позбавитися стресів? Про дієвий метод допомоги - ребефінг
Я постійно страждаю на безсоння, дратівливість. Кажуть, наслідок стресових впливів, що накопичилися. Невже не можна допомогти?
Що таке стрес, як він виникає, які причини?
Насправді стрес - це реакція організму на ті життєві ситуації, які виникають в різні моменти життя та викликають підвищене емоційне та фізичне навантаження. Ця реакція є природньою і вона необхідна людині, щоб вижити, адже допомагає організму адаптуватися до змін. Проте, якщо стрес переходить у хронічну форму, він може мати негативний вплив на здоров’я. До речі, зараз майже всі громадяне нашої країни перебувають у такому стані, адже війна та військові дії - дуже сильний фактор стресу, до якого неможливо звикнути і досить складно адаптуватись.
В той момент, коли людина стикається зі стресовою ситуацією, її організм активує захисні механізми і відбувається виділення гормонів - адреналіну та кортизолу, які готують організм або до боротьби, або до втечі. Такий стан називають “стресовою реакцією”. Як первинна реакція, стрес є позитивною реакцією, яка допомагає мобілізуват ресурси організму та подолати трубнощі. Проте, якщо стрес переходить у постійну, хронічну форму, він призводить до виснаження та погіршення як психічного, так і фізичного стану.
Виділяють наступні причини стресу:
- навантаження на роботі;
- проблеми з фінансами;
- особисті відносини;
- суттєві зміни у житті (переїзди, зміна роботи, народження дитини);
- поганий фізичний стан;
- особистісні фактори (навпевненість у собі, тривожність, перфекціонізм тощо).
Подолати стрес цілком можливо. Допомагають в цьому лікарі-психотерапевти, психологи, які оцінюють стан конкретної людини та за допомогою медикаментів або ж спеціальних методів, або поєднання кількох варіантів лікування, дають можливість подолати ті проблеми, з якими ви стикаєтесь.
Ребефінг: дієвий метод лікування стресу
Ребефінг – техніка дихання, oj розроблена понад 40 років тому відомим американським вченим Леонардом Орром. Назва техніки походить від англійського терміна rebirthing, що в перекладі означає «друге народження», і дуже точно характеризує її основну мету: позбавлення від негативних, здебільшого пригнічених, переживань за допомогою дихання.
За своє життя людина переживає багато негативних емоцій, драм, які травмують психіку, подій (до них належить і момент появи на світ). Більшість них свідомо придушує наша психіка, перебіг життєвої енергії у тілі спотворюється, деякі емоції, заховані глибоко у підсвідомості, породжують непотрібні страхи і фобії. Усе це відбивається на емоційному та фізичному здоров'ї людини.
Дихальна практика ребефінг усуває негативні наслідки пригнічених душевних страждань і людина поринає в екстатичний стан, який можна назвати «другим народженням». За допомогою спеціальних дихальних прийомів практикуючий виявляє витіснений негативний досвід («патерни емоцій»), проживає заново негативні аспекти свого життя та «інтегрує» (тобто перетворює) їх у позитивну енергію, відчуття щастя, спокою та гармонії. Ребефінг допомагає не тільки впоратися з «вантажем» пригнічених проблем, накопичених протягом життя, але й вивільняє величезну кількість психічної енергії, яка витрачається на їхнє придушення та утримання у підсвідомості
Як же позбутися стресових впливів? І чи це можливо? Можливо. За допомогою ребефінгу. Вже після одного-двох сеансів людина стає розкутою, впевненою, життєрадісною, відступають багато хвороб. Ми ніби оновлюємося.
Дихальна практика ребефінг - капітал впевненості та спокою
Пропонуємо розглянути кілька прикладів з практики
- Хвора К. страждала на безсоння. Великі дози снодійних не давали полегшення. Після першого сеансу протягом години спромоглася за довгі роки поспати. Надалі, після кожного сеансу, сон подовжувався на годину. Наприкінці курсу лікування сон нормалізувався.
- Хвора П. звернулася зі скаргами на біль голови, дратівливість, порушення сну. Неодноразово лікувалася у стаціонарі – ефект короткочасний. Під час чергового сеансу вільного дихання, несподівано для себе згадала, що 20 років тому вона тонула в річці (знову зазнала почуття задухи, страху), була врятована. Але стрес згодом дав про себе знати. Після курсу лікування головний біль зник.
- У хворого С. розвинулася тривала депресія після автомобільної катастрофи. Медикаментозне лікування малоефективне. Під час кожного сеансу він згадував про подробиці катастрофи. Причому знову відчував усі ті відчуття. Працездатність завдяки курсу лікування було відновлено.
Ребефінг - одна з психотехнік, що інтегрує свідомість і практично має необмежені можливості. А якщо на сеанс приходять сім'єю, - зникають конфлікти, її члени починають ставитись один до одного м'якше, уважніше, дружелюбніше. Чимало не тільки зцілених, а й тих, хто передумали розлучатися, переглянули методи виховання дітей. У сеансах беруть участь діти від 7-8 років.
Іноді сеанси ребефінгу проводяться у поєднанні з гіпнотерапією, що спричиняє високоефективне лікування нервозів та соматофорних захворювань (панічні розлади, депресія, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, гастрит, панкреатит, психогенна астма, гіпертонічна хвороба. кропив'янка, нейродерміт, псоріаз, алергія, випадання волосся, бородавки та інші.)
Однак слід попередити, що під час моделювання сеансу можливі хворобливі відчуття. Метод ребефінгу пов'язаний із певним ризиком – доти, доки підсвідомість не звільниться від негативних переживань. Тому кожним пацієнтом має керувати досвідчений наставник. Слід сказати, що сучасні техніки пов'язаного дихання зовсім не є сучасним відкриттям за своєю суттю. Навпаки, це найдавніші практики, відомі людству, всім його культурам, а насамперед – релігіям, на основі яких були складені сучасні практики дихання. Особливо буйно ці школи розцвіли у 70-х роках минулого століття:
- Ребефінг (засновник-Леонард Орр),
- Вайвейшн (засновники-Джим Леонард та Філ Лаут),
- Холотропне дихання (засновник-Станіслав Гроф),
- LRT-тренінг люблячих взаємин (засновники-Сандра Рей та Боб Мандел),
- Вільне дихання (засновник-Сергій Всехсвятський).
- Щоб додати коментар, увійдіть