Кодування алкоголізму
Алкоголізм - це серйозне захворювання, до якого схильні люди незалежно від віку, статі та соціального статусу. Цей стан потребує лікування та допомоги. Важливо розуміти, що вилікувати пацієнта дійсно можливо, але він повинен мати бажання лікуватись.
У нашому центрі алкоголізм лікують за допомогою кількох методів, одним з яких є дієвий та найбільш поширений - кодування від алкогольної залежності.
Кодування від алкоголізму у Дніпрі — це один з методів, за допомогою якого пацієнтів з алкогольною залежністю лікують. Мета такого методу - сформувати стійке небажання пити алкогольні напої, створити умовно-рефлекторний зв'язок, який змушує його відмовитися від вживання алкоголю.
Переваги кодування від алкоголю у Дніпрі
Цей метод має цілу низку переваг, завдяки яким він є поширеним та дієвим. Серед них:
- Результат, який можна отримати у стислі терміни.
- Має довготривалий ефект.
- Можливість підлаштуватись до індивідуальних особливостей, завдяки чому ефективність лікування підвищується.
Особливості процесу кодування
До того, як починається лікування пацієнта, він проходить максимально повне обстеження для того, щоб визначити саме той варіант кодування, який підійде йому найбільше, проводиться мотиваційна робота, підготовка до самого процесу, налаштування на зміну способу життя. Вже після процесу кодування від алкоголю в нашому центрі у Дніпрі вам нададуть психологічну підтримку, допоможуть закріпити результати проведеного результату та утримати бажання жити новим наповненим життя без залежності від алкоголю.
Методи лікування алкоголізму в клініці доктора Рамзанова
1. Індивідуальне кодирування від алкоголізму в Дніпрі
Кодирування від алкоголізму ґрунтується на високоефективній емоційно-стресовій терапії проведення психокоректуючих сеансів та застосування медикаментозного препарату (підшивка). Кодування від алкоголізму Дніпро спрямоване не лише на порятунок від залежності, а й на поступову соціальну реабілітацію пацієнта у суспільстві.
Протягом реабілітаційного періоду пацієнт не тільки позбавляється залежності, а й поступово реалізує себе як сильна особистість. Йому стануть помітні у житті й інші інтереси. Тому при виборі способів успішного лікування необхідно усвідомлене добровільне бажання на кодування.
Пацієнт Т-ко. С. Н. 1973 р. н., зловживав спиртними напоями тривалий час, звернувся за допомогою, пройшов обстеження і через кілька годин залишив центр без нав'язливих думок про алкоголь. Незабаром почав працювати і продовжує вести тверезий спосіб життя багато років.
У це важко повірити, проте, існують «блискавичні» методики лікування. Насамперед - це кодування (кодирування) від алкоголізму (алкогольної залежності) Дніпро - методика емоційно-стресової психотерапії (ЕСПТ). Звичайно не потрібно думати, що такі методики підходять абсолютно всім. Насамперед, необхідно розібратися в ступені залежності, індивідуальних особливостях та віці пацієнта, спадкових факторах та термінах давності виникнення хвороби. Методика полягає в тому, що людині або групі людей, налаштованим на тверезість, проводиться сеанс із встановленням чіткого терміну кодування на 1, 3, 5 або більше років.
Особливістю такого сеансу є зняття нав'язливих думок про спиртні напої та створення сприятливого емоційного фону, безболісної відрази до алкоголю.
Відновлення емоційної складової підтверджується тим, що пацієнти перестають «захоплюватися думками» про перенапруги, урочистості, свята, заходи та концентруються на правильних життєствердних мотивах (тверезість, сім'я, робота).
Традиційно алкогольні напої відносять до харчових продуктів, але це отруйний харчовий продукт. А якщо називати речі своїми іменами, слід чітко і ясно сказати, що алкоголь за хімічною будовою і всіма основними ознаками є типовою наркотичною речовиною. Як і будь-який інший наркотик, алкоголь викликає ейфорію (сп'яніння), пристрасть, потребу у збільшенні дози, залежності, синдром відміни.
У міжнародній класифікації хвороб алкоголізм та інші наркоманії розглядаються в тому самому розділі. Те, що держава називає харчовим продуктом (дуже зручно!), для лікарів є сильним наркотиком. Фактично, алкоголь - це єдиний порівняно дешевий, доступний, офіційно дозволений державою наркотик. Та обставина, що алкогольна залежність формується не так швидко, як, скажімо, залежність у морфійних наркоманів, свідчить лише про особливості алкоголю як наркотику.
2. Метод лазерного кодування
За даними ВООЗ, саме лазерне кодування від алкоголізму є найбільш безпечним методом лікування алкогольної залежності. Лікувальна методика заснована на впливі лазерним променем на біологічно активні точки та певні зони центральної нервової системи у світловому червоному та інфрачервоному діапазонах. Ці точки пов'язані з функціями внутрішніх органів та іншими фізіологічними процесами в організмі.
За допомогою лазерної рефлексотерапії блокується центр залежності (задоволення), повністю пригнічується потяг до спиртного після першого сеансу. Крім того, проводиться лазерна терапія, спрямована на відновлення органів та систем, що постраждали від зловживання алкоголем (печінки, нирок, серцево-судинної та центральної нервової систем).
Лазерне лікування сприяє якнайшвидшому відновленню фізичного та психічного здоров'я, що дає пацієнтам можливість повноцінної реабілітації та відновлення працездатності. Лікування проводиться на апаратах лазерної та лазерно-магнітної терапії. Лазерна блокада здійснюється з інтенсивністю 2-8 Вт/см в одному або двох термінальних режимах. Тривалість лікувального сеансу індивідуальна: від 10 до 20 хвилин. Як правило, для придушення потягу до алкоголю достатньо 1, рідше 2-3 сеанси.
Протипоказаннями є:
- психічні розлади;
- тяжкі наслідки ЧМТ;
- пухлини головного мозку;
- гіпертонічна хвороба третьої стадії;
- декомпенсований цукровий діабет;
- вагітність.
Для ефективності методу пацієнт повинен бути вільним від продуктів розпаду алкоголю, без виражених абстинентних проявів. Тверезість 3 - 4 дні, іноді допускається помірність 1 - 2 доби. З метою якнайшвидшого відновлення психосоматичних розладів рекомендуються прийом ноотропів, гепатопротекторів, психостабілізаторів.
Метод є безпечним і дає хороший результат у разі неефективності інших методів та тривалого фону вживання алкоголю. У тих випадках, коли при зверненні виражений похмільний синдром або необхідно перервати запій, проводиться дезінтоксикаційна терапія. Це великий комплекс лікувальних заходів, спрямований на швидке відновлення психіки, нервової системи та життєво важливих функцій.
3. Протиалкогольний укол або алкоблокада - медикаментозне кодирування від алкоголю Дніпро
Це найбільш ефективний та поширений медикаментозний метод лікування алкоголізму. Перед проведенням процедури медикаментозного кодування пацієнту надається докладна інформація про наслідки вживання алкоголю в період дії блокади. Пацієнт обов'язково дає письмовий дозвіл на проведення процедури, а після введення препарату проходить процедуру провокації під наглядом лікарів. Пацієнту на власному досвіді демонструється несумісність алкоголю та введеного алкоблокатора.
Під час процедури оцінюється серцево-судинна система та неврологічна реакція організму на прийом алкоголю. При позитивній реакції пацієнт має різкі неприємні відчуття. Алкогольна провокація наочно демонструє хворому, що вживання будь-якої дози алкоголю не тільки призводить до дуже неприємних симптомів, а й досить небезпечно для життя. Це дозволяє відсіяти сумніви та вселити у пацієнта впевненість високої ефективності та надійності алкоблокатора.
Як проходить процедура
- Пацієнту вводиться алкоблокатор тривалої дії, який комплексно діє основні ланки розвитку алкозависимости.
- Склад ін'єкції підбирається лікарем індивідуально залежно від багатьох факторів: стану здоров'я, віку, статі та ваги пацієнта, особливостей його психіки та стадії розвитку алкозалежності.
- Проведена протиалкогольна ін'єкція призводить до того, що потяг до випивки зменшується, у алкозалежного формується стійка відраза до алкоголю.
- Протиалкогольний препарат вводиться внутрішньовенно.
- Процедура показана тільки після повної помірності від вживання алкоголю мінімум 5 днів, близько 4 годин до блокади пацієнт повинен утриматися від їжі та пиття. Введений препарат відкладається в тканинах з тривалим обміном речовин (кісткова і жирова тканина) і постійно присутній у невеликій концентрації в крові, поступово, вимиваючись з організму протягом всього терміну дії блокади.
Важливо!Препарат, який використовується як алкогольний блокатор, не впливає на внутрішні органи та тканини, не позначається на формуванні статевих клітин і не відбивається на мозковій діяльності. Діюча речовина-алкоблокатор інертна до всіх продуктів та харчових сполук і реагує лише на алкоголь.
Тривалість дії алкоблокади підбирається індивідуально. Протягом цього терміну заборонено вживання будь-яких спиртних напоїв чи медикаментів, які містять спирт.
При надходженні етилового спирту в організм людина відчуває цілий "букет" вкрай неприємних симптомів:
- дихальна недостатність;
- асфіксія;
- серцеві набряки;
- підвищення артеріального тиску;
- пульсація у голові;
- тахікардія;
- почуття жару;
- раптовий приплив крові до голови.
При вживанні значних кількостей алкоголю можливі ще небезпечніші наслідки (сліпота, глухота, інсульт, інфаркт, колапс тощо).
Протипоказання до проведення ін'єкційної алкоблокади:
- гострий гепатит;
- печінкова недостатність;
- серцева недостатність.
4. Імплантація (підшивка, вшивка) - еспераль-імплант
Імплантація (вшивання, підшивка) алкоблокатора. До упаковки додатково додається свідоцтво про анонімне лікування, яке можна видати пацієнту
До упаковки додатково додається свідоцтво про анонімне лікування, яке можна видати пацієнту:
Дисульфірам для імплантації (Disulfiram forte)
Виробник - Martin Avenue Pharmacy Inc., Naperville, США.
СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ:
стерильна таблетка для імплантації в шприці, зрізаному під кутом. У одній таблетці 1300 мг дис-ма.
Режим дозування.
Пігулка для імплантації. Після ретельної обробки шкіри та місцевого знеболювання роблять маленький надріз (приблизно 6 мм) у лівій здухвинній ділянці, досить низько, щоб уникнути тертя поясом, або під лопатку, або сідницю. Підшкірну клітковину розсувають, впроваджують шприц гострим кінцем у тканини (жирову клітковину або м'яз) на глибину приблизно 4 см. Далі поршнем видавлюють таблетку. На надріз накладають шов із наступною стерильною пов'язкою.
Процедура вшивання
- Проводиться тільки в умовах спеціалізованого стаціонару, де є всі необхідні інструменти та медикаментозні засоби для екстреної допомоги у непередбачених випадках.
- При проведенні процедури вшивання від алкоголізму шляхом імплантації внаслідок поступового всмоктування діючої речовини-блокатора алкоголю у крові пацієнта постійно підтримується певна концентрація.
- Присутність препарату не має жодного негативного впливу до надходження етанолу. Алкоблокатор блокує в організмі синтез речовини, що розщеплює алкоголь. Якщо заборона порушується і в організм потрапляє кілька грамів алкоголю, виникає моментальна або відстрочена реакція, викликають серйозні наслідки для здоров'я:
- порушення дихання;
- стрибки артеріального тиску;
- нудоту, блювання та інші, ще більш неприємні симптоми.
У важких випадках йдуть судомні напади, можлива втрата слуху та зору, параліч кінцівок. Ступінь її виразності залежатиме від дози прийнятого спиртного та його міцності. Ця реакція є стримуючим фактором для більшості пацієнтів, яким проводиться вшивання
4. Вшивання проводиться стерильно, одноразовим медичним інструментом.
5. До проходження процедури імплантації алкогольного блокатора пацієнт повинен повністю відмовитись від вживання спиртних напоїв протягом 5-7 днів або обов'язково пройти детоксикацію організму. Алкоблокатор-імплант діє від 1 до 5 років, кількість препарату, що вводиться, підбирається індивідуально.
На думку більшості пацієнтів ця методика найбільш ефективна порівняно з іншими методами медикаментозної блокади (лікування алкоголізму). Вона довготривала, не потребує щоденного прийому будь-яких препаратів. Вшивання (включаючи попередню бесіду та анестезію) займає не більше години. Це швидкий і зручний спосіб на тривалий час позбутися спокуси прийому алкоголю. На відміну від таблеток, при вшиванні у пацієнта відсутня можливість на якийсь час припинити прийом препарату, що зводить до мінімуму ризик передчасного зриву. Однак, не варто тішитися, що з вшивання препарату від алкоголізму всі проблеми зникнуть самі собою.
Алкоголізм - хвороба не стільки тіла, скільки душі, а значить ліквідувати необхідно причину захворювання - фактори, що підштовхують пацієнта до випивки. Вшивання - це лише своєрідні "милиці" для підтримки на самому початку шляху.
Паралельно з проведенням цього лікування потрібна соціальна ізоляція пацієнта, яка утримує його від наступних прийомів алкоголю. Необхідна ретельна робота зі зміни власних поглядів життя, побудові нових планів і цілей, які витісняють алкоголь із життя.
Для цього використовуються психотерапевтичні методики лікування:
- гіпнотерапія;
- ребефінг;
- раціональна;
- когнітивна;
- надпредметна психотерапія.
За показаннями застосовуються методики психокорекції особистості, поведінкова терапія (моделювання поведінки), соціотерапія, психологічні тренінги особистісного зростання.
Хороший ефект для швидкого відновлення опірності допомагають досягти електрорефлексотерапія, електросон, електрофорез, масаж та ін.
З огляду на соціальну спрямованість алкогольної залежності також рекомендується сімейна психотерапія так, як родичі такого пацієнта стають співзалежними людьми. У періоді реабілітації пацієнтам призначаються контрольні відвідування до лікаря-психотерапевта (терміни встановлюються за показаннями) для спостереження за станом здоров'я в період ремісії, проведення корекції стану та здійснення контролю на етапах соціальної реабілітації.
Протипоказання подшивки від алкоголізма
Процедура вшивання (підшивка) від алкоголізму у Дніпрі має низку протипоказань. Лікар з'ясовує їх у ході прийому. Додатково пацієнту рекомендується здати низку лабораторних аналізів. Основним протипоказанням є відсутність згоди пацієнта, оскільки за чинним законодавством лікування від алкоголізму може бути суто добровільним. До інших протипоказань відносяться:
- тяжкі захворювання печінки та нирок;
- періоди декомпенсацій серцево-судинних захворювань, у тому числі ранній постінфарктний період, передінфарктний стан, міокардити;
- епілепсія, судомні напади;
- нервово-психічні розлади;
- алкогольна інтоксикація; абстинентний синдром;
- цукровий діабет;
- злоякісні новоутворення будь-якої локалізації;
- будь-які гострі інфекційні захворювання.
4. Метод прошивання зони нульової точки вушної раковини
Цей метод використовується за всіх видів патологічних залежностей алкоголізм, тютюнопаління, ігроманії. Операція "прошивання" вушної раковини - це звичайне накладання шкірного шва.
Розповідаючи про сенс маніпуляції, необхідно сказати, що в основі операції лежить китайська вушна голкотерапія. Лікар накладанням шва на одну із зон вушної раковини впливає на мозок через гілки черепно-мозкових нервів, розташованих у вусі. В результаті складних мозкових реакцій у пацієнта повністю зникає потяг до алкоголю, тютюнопаління, ігроманії.
Проводиться ця процедура без знеболювання. Справа в тому, що діючих шкірних анестетиків в даний час немає, а знеболювання розчином новокаїну - це за відчуттями, такий самий укол, як і наш голкою. Крім того, на нашу думку, людина має відчути та пережити біль. У неї має залишитись слідова реакція від проведеної процедури. У цьому випадку пацієнт розуміє, що реально проводиться лікування. Шов знімається на десятий день.
Приходьте до Психотерапевтичного центру лікаря-психотерапевта Рамзанова не лише за консультацією, а й за результатом!