Кодування за методом Довженка
У 1984 році МОЗ СРСР було затверджено метод лікування алкогольної залежності, розроблений лікарем з Феодосії Олександром Романовичем Довженко. На сьогоднішній день кодування за методом Довженка - це один із найбільш перевірених та ефективних методів лікування алкогольної та тютюнової залежності. Республіканський наркоцентр ім. Довженка у м. Феодосії, яким він керував при житті, був закритий у травні 2007 р., але частина учнів Олександра Романовича продовжують його шляхетну справу і зараз.
Кодування за методом Довженка Дніпро - один із найбільш затребуваних пацієнтами, оскільки має дуже високу ефективність. Метод популярний і завдяки його відносній простоті та доступності лікування, що повністю позбавляє ненависної тяги до випивки на довгі роки, проводиться всього за 1 день і коштує не дорожче одного запою.
Творець методу стресопсихотерапії алкогольної та тютюнової залежності О. Р. Довженко, був не лише знаменитим талановитим лікарем, а й доброю, чуйною людиною, яка любить своїх пацієнтів. Ті, кому пощастило знати Олександра Романовича особисто, наголошують на дивовижному душевному теплі, щирості та силі, які від нього виходили. Визнання свого таланту Довженко отримав ще за життя - був удостоєний звання Народного Лікаря СРСР та Заслуженого Лікаря України за створення та впровадження методу лікування хронічного алкоголізму. Він був нагороджений Орденом Дружби Народів.
Суть кодування і лікування методом Довженка Дніпро у гіпнотичному впливі на людину з навіюванням певного терміну тверезості, що супроводжується повним зняттям тяги до спиртного на весь термін кодування. Метод Довженка не вимагає занурення хворого у глибокий гіпноз, діючи практично на всіх, навіть на тих, хто вважає, що не піддається гіпнозу. Але хворий повинен мати велике бажання позбутися алкогольної залежності та утримуватись від спиртного протягом кількох днів перед лікуванням.
Лікування від алкоголізму за методом Довженка у Дніпрі нешкідливе для здоров'я, воно призводить до нормалізації психіки та функцій нервової системи, зміцнення організму. Метод Довженка не має нічого спільного з екстрасенсорикою та чаклунством. До речі, термін "кодування" вигадав сам Довженко. Кодування – це заключний етап методу емоційно-стресової психотерапії алкогольної залежності за Довженком.
Жодні інші методи лікування алкоголізму не є кодуванням!
Довженко особисто підготував близько 150 учнів, багато з яких і сьогодні продовжують благородну справу Вчителя: лікують хворих на алкоголізм, повертаючи їх до нормального життя. Сотні тисяч людей у країнах СНД набули здоров'я, сімейного благополуччя, успіхів у роботі та бізнесі, позбавившись алкогольної залежності. Ще Олександр Романович Довженко зауважив, що всі його пацієнти незабаром після лікування подвоюють свої заробітки, досягають підвищення по службі або знаходять кращу роботу.
Нашим Центром накопичено величезний досвід кодирування та лікування алкоголізму за методом Довженка у Дніпрі. Продовжуючи його справу, ми ефективно лікуємо алкоголізм та спостерігаємо наших пацієнтів довгі роки. Серед наших пацієнтів: робітники та селяни, інженери та лікарі. А останнім часом все частіше до нас звертаються і державні службовці, і підприємці, які не бажають втрачати хорошу посаду або прибутковий бізнес у зв'язку з симптомами алкогольної хвороби, що розвиваються. Тільки п'ять відсотків людей, які страждають на запої, самі припиняють вживання спиртного на термін більше одного року. Інші потребують лікарської допомоги.
Ми проводимо психологічне кодування від алкогольної залежності на будь-які терміни на вибір пацієнта. Рекомендовані терміни кодування скаладають 3-5 років. Головна умова успіху - прагнення людини до тверезості та висока кваліфікація лікаря.
Ефективність кодування по методу Довженка:
- 92% наших пацієнтів після лікування живуть у тверезості 3-5 років і більше,
- 8% випивають до закінчення терміну кодування. Але більшість з тих, хто випив, приходять на лікування знову.
Лікування проводиться анонімно, протягом 1 дня.
Гарантії кодування алкоголізму за методом Довженка у Дніпрі
- Висока кваліфікація та багаторічний досвід лікаря Рамзанова Андрія Леонідовича.
- Тривале підтримуюче спостереження.
- Повторне кодування у разі рецидиву пияцтва.
Умови лікування
- Щире бажання пацієнта лікуватись.
- Утримання від спиртних напоїв не менше 3 днів перед лікуванням від алкоголізму, для лікування від нікотинової залежності – утримання від куріння тютюну протягом 2-3 годин.
Короткий наркологічний опитувальник, що дозволяє виявити перехід у важку стадію алкоголізму, включає чотири ознаки:
- неприємності вдома, пов'язані з випивкою;
- неприємності на роботі, пов'язані з випивкою;
- зустрічі з поліцією чи травми у нетверезому вигляді;
- прохання родичів пити менше чи не пити зовсім.
Наявність двох або трьох з цих ознак каже про те, що хвороба перейшла у тяжку стадію алкоголізму і лікування вам необхідне.
Клінічні ознаки переходу алкоголізму на другу, важку стадію, наступні:
- втрата контролю над кількістю спирту, який ви випиваєте ("втрата норми");
- запої;
- психічні розлади (втрата пам'яті, погіршення характеру, агресивність, незрозумілі спалахи ревнощів чи депресія, порушення сну чи галюцинації та інші);
Навіть один із цих симптомів говорить про те, що хвороба перейшла у важку форму і необхідне лікування.
Писати про Довженка непросто. Насамперед тому, що він був по-справжньому непересічною особистістю. Судіть самі. З одного боку, це був талановитий лікар-універсал, який досконало володів багатьма спеціальностями. Він був блискучим терапевтом, шкіро-венерологом, гінекологом, чудово знав фітотерапію, гомеопатію, не кажучи вже про психотерапію, розділ медицини, де у Довженка не так багато гідних суперників. Незважаючи на насичене зустрічами та до краю заповнене лікувальною та науковою діяльністю життя, Олександр Романович написав 12 книг з психіатрії, гіпнозу та фармакології.
Але головна заслуга Довженка полягає у розробці унікального методу "Кодування алкоголізму та тютюнопаління", методу, який, незважаючи на всі наскоки з боку неуків та шарлатанів від медицини, був і залишається найсучаснішим словом в емоційно-стресовій психіатрії. У той же час Довженко був начитаною, різнобічно освіченою і напрочуд простою і доброю людиною. Він чудово грав на піаніно, добре співав, був дивовижним оповідачем і навіть "моржем". Він лікував усіх: портових робітників і бомжів, що спилися, міністрів і знаменитих акторів, послів і космонавтів, членів Політбюро ЦК КПРС…
Біографія Довженка - це біографія трудівника, який працював з перших до останніх років свого життя. Народився Сашко Довженко 29 березня 1918 року у Севастополі, у сім'ї моряка. Батько був машиністом теплохода "Вірменія". Тижнями, а то й місяцями пропадав у морі, а всі турботи за сім'ю та виховання дітей лежали на мамі, робітниці їдальні. Вона і долучила Сашка до щоденної праці. Але Олександр любив море. Його вабила романтика морських подорожей. Однак у порт хлопчаків-шибеників, що охороняється, і близько не допускали! І тоді, дивлячись у вічі охоронцеві, Сашко просив: "Пропустіть, дядечко!" І їх пропускали. Тоді він і не підозрював, що його погляд гіпнотизує. Довженко згадував: "Якось, коли мені було 13, я, граючи з хлопцями, сказав одному з них: "Спи!" І він заснув. Так я вперше відчув у собі гіпнотичні здібності". Цей дар пізніше Довженко використовував при розробці свого унікального методу. А поки що він лікував своїх друзів – знімаючи головний та зубний біль, стресову напругу. І досить вдало. Закінчивши школу та ФЗН, Олександр три роки ходив разом із батьком у море. Саме в ці роки після численних сеансів гіпнозу, які він проводив з членами екіпажу, в ньому дозріло тверде рішення стати лікарем. До Кримського медичного інституту він вступив у 1936 році.
Після того, як Довженко став медиком, він, не заперечуючи старих, медикаментозних методів, почав сміливо впроваджувати і найсучасніші психотерапевтичні прийоми та методики. Якось до нього звернувся начальник порту (Довженко був головним лікарем портової поліклініки) з проханням вилікувати дуже цінного фахівця, який дуже спився. "Не можу, не вмію", - відмовлявся Довженко. Але зрештою здався і провів із цим фахівцем кілька гіпнотичних сеансів. І сталося диво. Безнадійний п'яниця перестав випивати.
Неймовірно, але в міру того, як зростала кількість пацієнтів, що вилікувалися, все щільніше змикали свої ряди вороги нового методу. Фактично, вся традиційна медицина повстала проти нього. Частково це можна пояснити, адже новий метод емоційно-стресової психотерапії начисто відкидав старі погляди на проблеми алкоголізму. Довженко, наприклад, першим із численних "теоретиків" став вважати алкоголізм найважчим захворюванням. Причому захворюванням, обтяженим психічними розладами. "А коли алкоголізм - це важка хвороба, то, як і будь-яку хворобу, її потрібно лікувати і не заганяти всередину за допомогою скандалів і розлучень. Адже ми не лікуємо запалення легенів за допомогою загроз типу "Піду! Розведуся!"
Свої знамениті сеанси він, як відомо, починав словами: "Дорогі друзі"... І це було правдою. До пацієнтів, хто б вони не були, він ставився однаково дружньо і з такою простотою та щирістю, з якою ці люди, що пройшли вогонь і воду, ще не стикалися. Несподіваний і болісний удар по методу завдала церква. Священнослужителі знайшли в прийомах кодування від алкоголізму за методом Довженка щось сатанинське, що пригнічує людський розум. Домовилися до того, що просте слово "кодування" в їхньому середовищі за значенням прирівнювалося до страшного слова "зомбування".
Але життя, як водиться, все розставило на свої місця. Настав час і святі отці приїхали до Феодосії: "Лікуй, Олександре Романовичу! Рятуй, дорогий!"
Минав час, і про феодосійського чарівника Довженка дізналися у найвищих партійних кабінетах. І невдовзі на одній із цеківських підмосковних дач вночі було закодовано одного з членів Політбюро ЦК КПРС. Переставши "приймати на груди", партійний чин наполіг на об'єктивній оцінці того, що робить Довженко. Компетентна комісія Міністерства охорони здоров'я СРСР, що виїхала до Феодосії, констатувала: тисячі людей, які пролікувалися у лікаря, не п'ють. Підтвердила свій висновок комісія висновками високих медичних експертів та фахівців. Це було на початку 80-х років. Але знадобилося ще 5 років, щоб метод отримав нарешті офіційне визнання, а його автор - авторське свідоцтво про винахід, ліцензію та належні в таких випадках звання та почесті. Так незадовго до смерті Олександр Романович став народним лікарем СРСР та заслуженим лікарем України, кавалером Золотих медалей Ціолковського, Корольова, Гагаріна. На звання Героя Соціалістичної Праці чи лауреата Державної премії Довженко не потягнув – "не вистачило" партійності.
Ну і насамкінець хочеться згадати про одну жіночу долю, яка потрапила в добрі руки Довженку надто пізно. Сталося так, що в середині 70-х років під час гастролей у Пермі Московського театру ім. В. Маяковського я познайомився з Іриною Печерниковою (вчителькою з фільму "Доживемо до понеділка"). Ми подружилися. Ірину впізнавали на вулицях, у трамваях та тролейбусах. І з усіма вона була однаково товариська і рівна. Але вже тоді було помітно, що Ірина не те, щоб зловживала спиртним, а не завжди вчасно зупинялася. Через два роки Ірина вийшла заміж за актора Бориса Галкіна (фільми "У зоні особливої уваги", "Ход у відповідь", "Громадянин Льошка").
Молоді отримали чудову квартиру. Цікаві зустрічі, часті зйомки, популярність, застілля та постійні гості. Все, здавалося, складалося добре. Бувай. Але чи то від відсутності дітей, чи то ще від чого життя в Ірини та Бориса не склалося. Змучивши один одного п'яними скандалами, вони нарешті розлучилися. Але було вже пізно – пияцтво засмоктало колишніх знаменитостей. Галкін відверто запив. Ірина, яка грала вже в Малому театрі, дозволяла собі "під градусом" з'являтися навіть на сцені. Терпіння Юрія Соломіна, художнього керівника Малого театру, зрештою урвалося. І Ірина Печернікова опинилася у Феодосії у Довженка… І ось я в неї вдома. Ми сидимо на кухні. На столі – чай, цукерки, печиво. "Ти знаєш, як я боялася їхати до Олександра Романовича, хвилювалася так, що навіть язик відібрався, - розповідає Ірина. - А він підійшов до мене, поклав руку на плече і каже, дивлячись мені в очі: "Я тебе десь уже бачив! Скажи, де?
Потім, вже після кодування, коли познайомилися ближче, Довженко все питав: чому артисти так багато п'ють і так часто спиваються? Ну, що вона могла відповісти? Пам'ятається, сказала, що заважає, мовляв, популярність, кохання глядачів, які балують акторів і все їм прощають. Я сиджу в гостях у Ірини, згадую в ці хвилини ту, колишню Печерникову, яку ми бачили і в "Кам'яному гості", і в "Доживемо до понеділка", і в "Весняних водах", і в "Двох капітанах" - витончену, красиву, з природною мушкою на щоці… Все кудись поділося буквально за лічені роки - і юрби шанувальників, і режисери, і популярність, і краса. Поруч сиділа старенька, задавлена самотністю і горем літня жінка. Раптом Ірина тихо сказала: "Ну чому ви не прогнали мене до Феодосії ще тоді, коли я тільки починала? Довженко, виявляється, вже лікував! Адже я втратила все!"
І замість післямови.
Олександра Романовича Довженка поховано в одному з найкрасивіших куточків цвинтаря Феодосії. На його могилі встановлено мармурове погруддя. У центрі Феодосії височіє пам'ятник, споруджений на його честь. Його ім'я присвоєно одній із вулиць міста, почесним громадянином якого його обрано. Учні Довженка продовжують його справу. Кажуть, Олександр Романович любив повторювати слова французького льотчика Антуана де Сент-Екзюпері: "Зорко одне лише серце. Найголовнішого очима не побачиш..."
(За матеріалами інтернету)
Рекомендації тим, хто вже пройшов лікування
- Прибути на контрольні огляди до лікаря через 1 місяць, 3 місяці, 6 місяців та 1 рік, а за бажанняv – у будь-який час.
- При випадковому вживанні найменшої дози спиртного необхідно негайно випити півтора літри води та викликати блювання (тоді не станеться порушення протиалкогольного коду). При тяжкій реакції необхідна невідкладна лікарська допомога.
- Протягом усього терміну кодування не вживати жодної дози спиртних напоїв - горілки, спирту, коньяку, настоянок, вина, пива, браги, квасу на дріжджах, кумису.
- Протягом першого року уникати приміщень, де пиячать. Не вживати спиртовмісних ліків - настоянок, спиртових екстрактів, ліків з додаванням спирту або вина, у тому числі бальзамів (Біттнера, Мономах, Ризький), настоянок женьшеню, пантокрину, глоду та інших.
- Навіть після закінчення терміну кодування не слід вживати або пробувати спиртне, щоб уникнути повернення алкогольної залежності.
- Рекомендуємо вживати лимонад, пепсі, фанту, мінеральні води, кефір, напій чайного гриба. Дозволяється приймати церковне причастя за християнським звичаєм. Дозволяються всі види ін'єкцій – внутрішньовенно, внутрішньом'язово, підшкірно. Дозволяється обробка шкіри спиртом. Дозволяються усі види стоматологічної допомоги. Дозволяється загальне та місцеве знеболювання (наркоз).
Рамзанов Андрій Леонідович
психотерапевт, психолог, психіатр вищої категорії
Україна, м. Дніпро
- Щоб додати коментар, увійдіть