Тютюнова залежність: паління не дає шанса на здорове життя
Залежність від рослин – не менш згубна, ніж від алкоголю. Психотерапевтичний центр доктора Рамзанова надає послуги лікування, кодування від куріння (звільнення від нікотину).
Тютюнова залежність — це дійсно серйозне захворювання, що розвивається в результаті постійного паління та негативно впливає на здоров'я людини. Проте залежність від паління тютюну не є невиліковною хворобою. Сьогодні існують різноманітні методи, завдяки яким можна позбутися цієї звички, відновити своє здоров'я та розпочати життя без залежності.
Тютюнова залежність: що відбувається з людиною?
Паління викликає не тільки психологічну, а й фізичну залежність від нікотину: він дуже швидко потрапляє у кров та впливає на мозок - надає відчуття задоволення та розслаблення. Через деякий час ці відчуття людина хоче отримувати на постійній основі, так і формується залежність. Досить часто курці асоціюють паління з деякими повторюваними ситуаціями: ритуалами на перерві, наприклад, попити каву з сигаретою, зняттям стресу, бажанням подумати та відволіктись тощо.
Лікування тютюнової залежності: варіанти та особливості
Намагаючись урізноманітнити життя, люди не замислюються про наслідки нових захоплень. В останні роки альтернативою куріння стали кальяни та вейп. Наскільки вони безпечні?
Чи допомагають впоратися зі згубною звичкою?
Куріння кальяну часто відбувається у форматі дружньої зустрічі: посиділи, поговорили, чому б не розслабитися?
Ароматний дим, що проходить через водяну основу, насичує смакові рецептори. А якщо додати алкоголь, то враження стають приголомшливими. Ті, хто давно «товаришує» з кальяном, радять відмовитися від алкогольних сумішей та застосовувати воду, сік, молоко. При цьому загальну шкоду від процесу, про який замовчують, ніхто не скасовував.
Вейпінг рекомендують тим, хто кидає палити. Здавалося б - так, пара сприймається набагато легше. Однак, якщо брати нікотинові суміші, то після цигарки мозок насичується тютюновою похідною за пару хвилин, а рідини розкочегарують значно довше. У результаті організм отримує неприємний удар у вигляді першіння в горлі, запаморочення, збільшеного серцебиття та підвищеної частоти дихання. І навіть використання очищеного сольового нікотину не вирішує проблеми повністю.
Молодь готова брати участь у всіх експериментах: пробувати палити, алкоголь, «легкі» наркотики (які, на жаль, для багатьох виявляються лише першою сходинкою до «важких» складів), клей та інші пропозиції. Вони не замислюються, що перший раз може стати останньою краплею, після якої спокійного і врівноваженого життя настає кінець. А щоб мати гроші на «задоволення», багато хто виносить побутову техніку, речі з дому, крадуть. Настав час припинити подібну поведінку, поки залежна людина не потрапила до в'язниці.
Лікування тютюнової залежності - процес дуже складний, але завдяки комплексному підходу, бажанню хворого на залежність від паління, лікування може бути успішним як з фізіологічної, так і з психологічної сторони. В період лікування дуже важливо намагатись вести здоровий спосіб життя, регулярно займатись спортом, правильно харчуватись та знайти для себе те, що зменшить стрес під час відмови від паління (наприклад, медитації, якісь смаколики, прогулянки). Зміна у звичній рутині допоможить привернути увагу та енергію, зменшуючи бажання палити.
В процесі лікування від тютюнової залежності дуже важлива підтримка близьких: друзів, родини. Це емоційна складова та сильна мотивація, особливо, в моменти, коли хочеться кинути лікування та знову закурити.
Лікар-психотерапевт, психіатр, вищої категорії Андрій Леонідович Рамзанов використовує емоційно-стресову терапію, кодування, гіпнотерапію, акупунктуру та фармацевтичну допомогу в комплексі. Обов'язковою умовою досягнення позитивного результату є бажання пацієнта позбутися куріння та інших залежностей.
- Щоб додати коментар, увійдіть